Ознака: Заев и Мицкоски

Вести Македонија

Лидерската средба на Заев и Мицкоски заврши, судбината на СЈО остана неизвесна

И по седум часа преговори во Собранието средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заврши без тие да најдат решение за Законот за јавно обвинителство. Останува […]

Вести Македонија

Вечер во Собрание лидерска средба за СЈО ќе одржат Заев и Мицкоски

Откако минатата недела последната средба на работните групи на власта и опозицијата не вроди со плод, вечерва во 20 часот во Парламентот на лидерска средба, во формат еден плус четири […]