Ознака: Заев – Мицотакис

Вести

Мицотакис изјавил желба да ја посети Македонија и да ги освежи спомените

Заев изминатите два дена беше во Атина, каде учествуваше на конференција и угледниот магазин „Економист“, а за време на престојот имаше и средби со Мицотакис и со грчката претседателка Катерина […]

Вести Македонија

Прва средба Заев – Мицотакис во Њујорк

На средбата на премиерот Зоран Заев, што за време на Генералното собрание на ОН се одржа вчера во Њујорк, како што соопшти владината прес служба, грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изрази […]