Ознака: заедно

Живот

Maлиот херој од Прилеп успешно помина два третмани, потребни се уште два: Ајде Македонијо, да направиме одново чудо и да му помогнеме на Дејан заедно!

Дејан Најдоски боледува од аутизам. За подобрување на неговата состојба беше потребно да замине на лекување и третман со матични клетки во болница во Турција. Сумата која беше потребна беа […]

Балкан

Захариева: Нема зошто 7 октомври да биде прифатен за заедничко чествување на Гоце Делчев

По средбата со шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров во Софија вицепремиерката и министер за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева изјави дека пред два дена имаше состанок на историската […]

Македонија

Дали Скопје и Софија заедно ќе го чествуваат и Гоце Делчев?

Откако на претходните средби, заедничката Комисија постигна согласност за препорака до владите на Република Северна Македонија и Република Бугарија за заедничко чествување на Св. Кирил и Методиј, Св. Климент Охридски, […]

Сцена

Ова била тајна со години: Цеца и Карлеуша една песна пееле ЗАЕДНО!

Јелена Карлеуша на естрадата почнала во 1995 година како малолетна 17-година девојка, певајќи ги тогаш популарните турбо-фолк песни. А, Цеца веќе била ѕвезда и таа година се омажила за Жељко […]