Ознака: закана

Сцена

Животот му стана пекол: Бали Бег живее во страв дека ќе му го киднапираат едно годишниот син- еве со кого се „сплеткал“ актерот

Турскиот актер Бурак Озчивит, најпознат по улогата на Бали-бег во серијата за Сулејман Величествениот, стравува за неговиот едногодишен син Каран, јавуваат турските медиуми. Актерот се соочува со проблеми со локалните […]

Вести

Приведен е Емил Јакимовски

Приведен Емил Јакимовски, човекот кој им се закануваше на Искра Коровешовска, уредник на Алфа ТВ и новинарката Мери Јордановска кои јавно обелоденија за закани и навреди кон нив, упатени од […]

Македонија

Героски отиде во СДСМ, но не го пронајде обезбедувачот кој му се заканувал

Новинарот Бранко Героски, доскорешниот главен и одговорен уредник на „Слободен Печат“, како што најави синоќа, претпладнево пристигна во седиштето на СДСМ, но не го пронајде обезбедувачот на Бихаќка, извесен Борче […]

Македонија

Полицајка со бомба му се заканувала на новиот директор на затворот “Шутка“

Жена, неофицијално, вработена во МВР му се заканувала со бомба на новиот директор Есад Рахиќ пред затворот “Шутка“, дознава “24 инфо“. Не се познати причините за заканите. Од МВР потврдиле […]

Сцена

Врањеш се заканува на Карлеуша дека ќе објави нејзини голи фотографии

На Јелена Карлеуша и се заканува уште еден скандал доколку го споменува босанскиот фудбалер Огнен Врањеш, бидејќи, како што им зборувал на пријателите, имал најново оружје за неа. Како што […]

Вести

Мајката на Кацифас кој беше убиен од албанската полиција се заканува дека ќе го убие Еди Рама

Засилено е обезбедувањето околу домот на албанскиот премиер Еди Рама и ограничено му е движењето во јавноста, по јавно упатената закана од мајката на Констандинос Кацифас дека ќе ја одмазди […]

Вести Македонија

Дали тоа Тачи најавува војна во Македонија?

Интегрирањето на Македонија во НАТО  е прашање од исклучителна важност кое може да заврши со војна, јавно изјавува Тачи. Тој посочува дека е исклучително внимателен со оваа своја изјава, за […]

Мода

Кралицата Летиција со закана да и ја земе титулата модна икона на Меланија Трамп

Нејзиното величество кралицата Летиција беше во посета на градот Ковадонга во Шпанија, со своето семејство, кралот Фелипе и нивните ќерки, но фоторепортерите сепак целото внимание го посветија кон неа. Таа […]

Вести Македонија

Марјаначе Стојановски Знаете дека ве прислушкувам?

Ќе има ли одговорност за градоначалникот на општина Демир Хисар, Марјанче Стојановски по објавената видео снимка во која  се слуша како им се заканува на наставници вработени во основно училиште […]