Ознака: закани

Издвојуваме

Ангелов до Ванковска: Ме фаќа страв што ли ќе бидe ако налетам на вас?!

ПРОФЕСОРКЕ ВАНКОВСКА! Обично ги игнорирам вашите ФБ напади врз мене но денес некако добив инспирација да ви напишам 2-3 реда. Професорке, Во наводници или без нив, јас сум сепак генерал. Можеби […]

Избор на уредникот

Видео: Соживотот во Тетово пуштен на најјако

За жал ова е европско Тетово. Со пароли како „каурски пи*чки“, „уби каура“ и „македонско девојче ку*виче големо“ се протестираше и скандираше низ градов. Се разбира ударни беа паролите „Илирида“ […]

Коментари

Мицковски и дал на Дани една недела да мисли како него или аут!

Вечерва можевме да чуеме мошне шокантни изјави на Рангелова. Таа како да не беше ни свесна што се кажува. И си ја отвори душичката. Досега непознати работи излегоа од мрачните […]

Коментари

Кој му се заканува со убиство на Јанчев? И за што?

Во драматично телефонско јавување во емисијата „Отворено“ на ТВ24 градоначалникот на Кавадарци изјави дека му се заканувале по живот на него и неговото семејство. Притоа имаше потешкотии да изговори течни […]

Вести

СДСМ со закани по советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба: Ако не гласате за СДС крв ќе падне и молотови коктели

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека притисоците, заканите, уцените и дивеењето на СДС кое беше присутно пред изборите и за време на изборите продолжува.-И во вакви едни услови ВМРО-ДПМНЕ со своите коалиционите […]

Вести

Исламистите му се закануваат на принцот Џорџ

Исламистите наводно им упатиле заканувачка порака на кралското семејство во која се вели дека ниту еден член од нивната фамилија нема да биде безбеден. Британските медиуми јавуваат дека британските тајни […]