Ознака: закани

Вести

Еден од идеолозите на СОРОС во Македонија со закани кон Филип Петровски на Твитер

Директорот на Државниот Архив на Република Македонија, Филип Петровски доби закана на Твитер.Филип Стојановски, идеолог на СОРОС, упати  закани  кон политичарот Филип Петровски на социјалната мрежа Твитер. Имено, тој  во  […]

Вести

Европол предупреди на можноста за нови терористички напади

„Нови терористички напади во Европа се веројатни и постои сериозно зголемување на заканата на континентот“, изјави вчера директорот на Европол Роб Вејнрајт, пред Комисијата на ЕП за граѓански слободи, правда […]

Сцена

Боки 13 со закани: Сите фекалии од балканската сцена ќе ги бутнам во оваа ВЦ шоља

Нашиот шоумен и водител, Бојан Јовановски, познат како Боки 13, неодамна го најави својот кам бек на сцената. А дека е навистина загреан за враќањето во медиумите, покажа и со […]