Ознака: Законот за борба против пандемиски измами

Вести

Трамп го потпиша Законот за сузбивање пандемиски измами

Претседателот на САД, Доналд Трамп го потпиша Законот за борба против пандемиски измами во 2020 година, соопшти Белата куќа на својата официјална веб-страница. Со Законот за сузбивање пандемиски измами од […]