Ознака: замена

Занимливости

Снемавте јајца, а неопходни ви се за рецепт? Овие намирници можат да послужат како замена

Иако полиците во сечија кујна овие денови се подобро опремени со намирници од кога и да е, сепак во САД трговијата со количините јајца кои што може да ги купи […]

Живот

Пет совети кои ќе ви помогнат да ги оставите газираните пијалaци

Најновите истражувања покажуваат дека газираните пијалаци можат да имаат исто влијание врз организмот како и цигарите. Освен што се полни со шеќери кои можат да доведат до дијабетес и други […]

Сцена

Милан Станковиќ откри зошто си отиде од „Ѕвездичките на Пинк“: „Одамна ја чекав замената…“

-Одамна ги молев челниците од Пинк да ми најдат заменаПејачот Милан Станковиќ нема да ги оценува децата кои сакаат да станат музички ѕвезди во третата сезона од „Ѕвездичките на Пинк“. […]

Сцена

ПРОМЕНИ ВО ЖИРИТО НА „ПИНКОВИ ЅВЕЗДИЧКИ“: Гоца Тржан си заминува, а наместо неа…

Составот на жирито во „Пинкови ѕвездички“ оваа година ќе се промени, а Гоца Тржан смета дека е време да ја замени некој интересен лик.Првата и втората сезона помина со петчлено […]