Ознака: заминала на погреб

Македонија

Јанева со полициска придружба заминала на погреб на нејзината мајка

  Изутринава со полициска придружба од КПУ Затвор – Скопје специјалната јавна обвинителка Катица Јанева заминала во Гевгелија на погреб на нејзината мајка, потврди за МИА директорот на затворот Есад Рахиќ. […]