Ознака: заминување

Македонски фудбал

Замина и најдобриот стрелец: Аврамовски го напушти Вардар

Поради финансиската криза која го тресе скопски Вардар, оваа сезона беше последна во дресот на „црвено-црните“ за Даниел Аврамовски. Тој дојде на Градски во зимскиот преоден рок 2019 година од […]

Македонски фудбал

Вардар се распаѓа, фудбалерите си заминуваат од клубот: Ова е нивната порака!

Најтрофејниот македонски фудбалски колектив е во распад. Актуелното раководство е немоќно да ги подмири долговите, спонзорот Сергеј Самсоненко се откажа, а фудбалерите испратија соопштение до јавноста во кое наведуваат дека […]

Сцена

Фернандо Алонсо заминува од Ф-1

Мекларен денеска и официјално објави дека двократниот светски првак Фернандо Алонсо се повлекува од шампионатот во Формула -1. Шпанецот кој беше и трикратен вицешампион наполни 37 години и изјави : […]