Ознака: замок

Сцена

Вака изгледа замокот кој кралицата Елизабета им го подари на принцот Хари и Меган

Принцот Хари и неговата избраничка, поранешната холивудска актерка Меган Маркл, се подготвуваат да го свијат своето љубовно гнездо во замокот што им го подари британската кралица Елизабета II. Станува збор […]

Занимливости

Дали е пронајден легендарниот замок на крал Артур?

Британски археолози, во близина на замокот Тинтаџел во грофовијата Корнвол во југозападниот дел на Англија, пронајдоа урнатини од замок за кој веруват дека потекнува од шестиот век – период за […]