Ознака: замрзнување

Живот

Трик: Замрзнете го лимонот пред да го употребите

Лимонот е едно од најздравите овошја на планетата земја. Изобилува со хранливи материи, а лимонската киселина ни помага во борба против бактериите и вирусите. Дали знаевте дека кората од лимон, […]

Живот

Еве колку време сармата може да стои во фрижидер, а колку во замрзнувач

Речиси и да не постои слава на која не се подготвува сарма, без разлика дали е посна или мрсна. Обично се прави поголема количина, па често се поставува прашањето колку […]

Живот

Овие намирници никогаш не ги замрзнувајте

Готвени тестенини Замрзнувањето ќе го уништи нивниот вкус и ќе бидат невкусни. Веќе одмрзната храна Повторното замрзнување на храната може да биде опасно за вашето здравје, бидејќи бактериите полесно се […]

Живот

Не смеете да замрзнувате веќе одмрзнат сладолед: Прочитајте зошто е опасно

Лето е, а кога е топло, нема ништо поубаво од тоа да се разладите со вкусен сладолед. Сепак, и од него демне опасност, особено ако не го чувате правилно. Најлошото […]

Автомобилизам

ВИДЕО: Трик со кој вратата на автомобилот НИКОГАШ нема да ви замрзне

Една од најголемите зимски маки за возачите е замрзната врата на автомобилот.Со помош на овој генијален трик, никогаш повеќе нема да го имате тој проблем. Сѐ што ви е потребно […]