Ознака: занимливост

Хороскоп

Кои хороскопски знаци се родени еден за друг и кои никогаш нема да се поднесуваат

Кога се работи за врска, штом има чувства, секогаш има и шанси за добра иднина.  Ама астрологијата не мисли така. Според оваа наука има знаци кои ќе бидат заедно и […]

Занимливости

Ти и тој: Оваа таблица ќе ви ја покаже иднината на вашата врска

Според нумерологијата, вашиот личен број е кодиран во датата на раѓање и истиот зборува многу за вашиот карактер, за вашиот однос кон љубовта, верноста, семејството. И за многу други работи. […]

Живот Занимливости

Зошто симпатичните и добри дечки секогаш завршуваат со невротични и лоши жени?

Можеби едноставно сте магнет за карактер кој не ви се допаѓа. Детектирани се 3 причини зошто добрите мажи завршуваат со жените кои потоа им ја „вадат маста“. 1. За да некој […]

Занимливости

Мислел дека спасил кученце, но кога видел што донел дома – веднаш побарал помош

Мислел дека спасил кученце, но кога видел што донел дома – веднаш побарал помош Работник на едно градилиште во Велика Британија пронашол напуштено кученце… барем така мислел. Тој го однел […]

Останати спортови

Доби ерекција при врачување на медал

Американскиот веслач Хенри Румел се најде во бизарна ситуација, откако на доделувањето на медалите, тој видно се возбудил од големиот успех, па на социјалните мрежи наиде на коментари оти имал […]

Видео

На свадба ли ја носат, на погреб ли ја носат? Плаче срце да ти се искине (видео)

Нешто го мачи девојчево… Во светот на љубовта венчавката треба да биде најсвечениот и најсреќниот чин. Но сепак се уште во многу земји постојат бракови кои се склучуваат по нарачка. […]