Ознака: запад

Избор на уредникот

Сакате да знаете како се живее во Европската унија?

Појдете во Бугарија, Хрватска, Романија… Во градовите во центарот ќе видите луѓе како се шетаат по шетачките улици во елитни кафе барови Старбакс и бутици. Се е тоа е фасада. […]

Вести

Мејнстрим пропаганда на Западот: Како се спинува ситуацијата во Алепо и што ги учат во Македонија!

Во октомври, весникот „Чикаго Трибјун“ започна со кампања #StandWithAleppo, која набрзо стана популарна поради тоа што наводно била креирана од „две мајки од Чикаго“ кои гледаат во документ од злосторствата […]

Избор на уредникот

Заборавениот „Хитлер“ на Европа: Уби над 10 милиони Африканци, но Западот го избриша од историјата

Се чини дека кога ќе убиете 10 милиони Африканци, не сте „Хитлер“, вашето име не симболизира олицетворение на злото, и вашата слика не предизвикува страв, омраза и тага: Наместо тоа, […]

Избор на уредникот

Соул Алински, подарок од САД?

Во изминатите пет години, УСАИД испорача околу 5 милиони долари до малата Македонија, низ Институтот Отворено општество на Џорџ Сорос. Тоа изгледаше чудно. Се доби впечатокот дека УСАИД ги троши […]

Вести

По кратка постапка: Погледнете како во западните земји се справуваат со провокатори!

Јавно провоцирање и омаловажување, обиди за растурање и попречување на настани, вербални навреди, непочитување на организацијата и протоколот, кавгаџиство на ликови со сомнителен бекграунд е тактиката на неинвентивниот СДСМ за […]

Кошарка

Западот го победи Истокот, Крис Пол МВП

Екипата на Западната конференција, предводена од Крис Пол, забележа победа над екипата од истокот 143.138. на 62-то издание на ’Ол Стар’ натпреварот. Западот, на мечот во Хјустон ја забележа третата […]