Ознака: запалено

Uncategorized

Затвореници Албанци ги запалиле ќелиите во затворот во Куманово

-На затворениците од Албанија, кои беа пренесени во затворот Куманово пред неколку дена, не им е дозволено да излегуваат во текот на денот и тоа е причината што кај нив […]

Балкан Вести

При судирите меѓу полицијата и демонстрантите во Атина запалено американското знаме

Доцна синоќа по завршувањето на протестниот марш за одбелужвањето на 45-годишнината од бунтот против воената хунта грчката полиција се судри со групи маскирани лица во Атина, пренесуваат грчките медиуми. Во маршот учествуваа […]