Ознака: запленети

Вести

Јужна Африка: Запленети 400 фалсификувани вакцини против Ковид-19

Властите во Јужна Африка запленија повеќе стотици лажни вакцини против Ковид-19, по глобалното предупредување од Интерпол дека вакцините станаа примарна мета на криминалните организации. Во магацин во Гермистон, во близина […]

Македонија

Вчера во Тетово запленети 20 килограми марихуана

Од Министерството за внатрешни работи потврдија дека вчера во Тетово биле запленети 20 килограми марихуана. “Вчера околу 17.00 часот на улица “Илинденска“ во Тетово полициски службеници на Секторот за внатрешни […]

Македонија

На патот село Стење-Царев Двор запленети 23 килограми марихуана

Синоќа околу 22:00 часот на патот село Стење-Царев Двор, Ресенско, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од СВР Битола ги затекнале лицата Б.Г(46) и В.А(56), од Република Албанија, со живеалиште […]

Македонија

На ГП Табановце запленети 500 килограми марихуана

На граничниот премин Табановце македонската полиција откри пратка од 500 килограми марихуана, дознава ТВ“Канал 5“. Марихуаната била пронајдена и откриена во камион со албански регистарски таблички. Дрогата била спакувана во […]

Македонија

На граничниот премин Богородица, запленети околу 515 килограми марихуана

Одделот за криминалистичка полиција и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера на граничниот премин […]