Ознака: запросување

Сцена

Луна Џогани кажа ДА: Никој не веруваше во нивната љубов, но на крај – победија!

Луна Џогани и Марко Миљковиќ својата врска ја започнаа во „Задруга“. Во нивната љубов никој не веруваше, но тие им ја затворија устата на злобниците и издржаа во љубовната врска. […]

Занимливости

Нереално запросување : Клекнал пред неа, чекајќи да му го фрлат прстенот, а потоа кумот покажа колку е глуп!

Дали има подобро време отколку да ја запросите вашата сакана на јахта, со зајдисонце и најдобрите пријатели? Тоа беше и идејата на овој млад човек, но тој не претпоставуваше дека прстенот […]

Занимливости

Планирано беше да биде романтично, а потоа се појави неканет гостин

Зaпросувањето е важен момент во животот на секој маж и жена. Во повеќето ситуации, постапката е иста – момчето клекнува, предалага брак на девојката и таа е воодушевена. Освен ако […]

Занимливости

Вакво запросување немате видено: Босанец се качи на кран, а потоа…

Босанец од Зеница завчера ја запросил својата девојка, а самиот чин на запросување ниту таа ниту нејзините соседи нема да го заборават. Момчето ја повикало девојката до прозорецот за да […]

Занимливости

Се подготвиле за патувањето, но таа не ни сонувала што ќе ѝ приреди – во најстрасшниот момент ја запросил

Запросувањето е доволно возбудливо само по себе, затоа што им го променува животот од корен и идните младоженци се плашат да бидат одбиени. Кристијан Ричардс отишол чекор понапред, така што […]

Сцена

Сораја му кажа ДА на богатиот Русин: Ја запросил со прстен вреден 150.000 евра

Српските медиуми објавуваат дека познатата старлета Сораја Вучелиќ, добила понуда за брак и дека ќе се омажи за богат Русин по име Владимир. Како што пренесува „Информер“, станува збор за […]

Љубов и секс

Не е Валентајн: Најпопуларниот датум за запросување сериозно се приближува

Иако Валентајн е празникот на љубовта, најмногу парови се верат на еден друг празник, кој сите нетрпеливо го очекуваме. Сигурно веќе погодивте дека станува збор за Божиќ, барем ако судиме […]