Ознака: заработка

Сцена

Ја напушти кралската должност, а сега се прашувате како заработува? – Меган Маркл троши милиони на облека и патувања, а еве како ѝ успева!

Меган Маркл и принцот Хари започнаа сосема поинаков живот кога се откажа од кралските должности, а сите ги интересира како всушност некогашната актерка заработува сега. Меган пред да се венча […]

Меѓународен фудбал

Колку заработува Меси, а колку Роналдо: Разликата во платите е огромна

Sвездата на Барселона, Лионел Меси зема двојно поголема плата на Кристијано Роналдо. Ова стана јасно од податоците, споделени од угледниот француски весник „Екип“. Според информациите, бруто-месечната плата на Меси во […]

Занимливости

Една мачка била донесена во канцеларија за да ги улови глувците, но наместо тоа почнала да заработува

Скоро сите ги сакаме мачките, а тоа не се само поради нивното меко крзно. Тие се и одлични ловци кои може да ни помогнат да ги избегнеме домашните штетници и […]

Вести

Кои се и колку заработуваат македонските ТОП 10 извршители

Нето приходите пред оданочување учествуваат од 30 до безобразни 79 отсто од бруто приходите на ТОП 10 извршителите (според критериум остварени добивки). Овие параметри оставаат простор Владата да направи анализа […]

Сцена

Ана Николиќ платила 30 илјади евра за овој хит, а од заработката ќе ви се заврти во умот

Естрадата на Балканот е подготвена да искешира брдо пари како би дошле до што подобар хит. Најскапите песни општопознато во регионот ги има Ана Николиќ, а во нејзино друштво се […]

Живот

Секој жител на Шведска годишно заработува над 26.000 евра

Агенцијата за статистика на Шведска соопшти дека секој нејзин жител минатата година заработил во просек 26.581 евра. Сепак, приходот варира значително помеѓу градовите во таа земја.Во соопштението на Агенцијата се […]

Сцена

Жената со најголема годишна заработка на светот: Сè што поседува Лејди Гага

Кон крајот на 2018-та и почетокот на 2019-та година, астролозите предвидуваа големи промени и турбулентен период. Кога станува збор за Лејди Гага, неа оваа година дефинитивно ѝ е најдобра. Стефани […]

Живот

Син (13) и купил автомобил на својата самохрана мајка: Заработил пари така што им ги косел дворовите на соседите

Вилијам Престон (13) од Невада долго време штедел пари за да купи автомобил за својата самохрана мајка и да и помогне кога мислела дека работите не можат да бидат полоши. […]

Занимливости

Ќе вложиш 6.000 евра, а ќе ти се вратат 10.000 – нема овошка на која вака брзо се заработува

Почетокот додатно го олеснува тоа што не е потребна голема површина, луѓето можат да живеат и од еден хектар засаден со оваа овошка. Нема овошка која носи брза заработка и […]

Живот

Ранобудните имаат повеќе пати секс и заработуваат повеќе

Американската студија покажа дека луѓето кои се ранобудни генерално се подобро платени и имаат повеќе секс. Студијата беше нарачана од фирма за производство на душеци и опфати 2000 американски државјани. […]

Занимливости

Овие деца заработуваат огромни суми на пари: Погледнете што прават со нивните умни глави

Овие 10 деца заработуваат огромна сума на пари. На нивни години, сите ние имавме само неколку обврски: да ја раскренеме собата, да напишеме домашна задача и да си играме. Погледнете […]