Ознака: заработка

Живот

Син (13) и купил автомобил на својата самохрана мајка: Заработил пари така што им ги косел дворовите на соседите

Вилијам Престон (13) од Невада долго време штедел пари за да купи автомобил за својата самохрана мајка и да и помогне кога мислела дека работите не можат да бидат полоши. […]

Занимливости

Ќе вложиш 6.000 евра, а ќе ти се вратат 10.000 – нема овошка на која вака брзо се заработува

Почетокот додатно го олеснува тоа што не е потребна голема површина, луѓето можат да живеат и од еден хектар засаден со оваа овошка. Нема овошка која носи брза заработка и […]

Живот

Ранобудните имаат повеќе пати секс и заработуваат повеќе

Американската студија покажа дека луѓето кои се ранобудни генерално се подобро платени и имаат повеќе секс. Студијата беше нарачана од фирма за производство на душеци и опфати 2000 американски државјани. […]

Занимливости

Овие деца заработуваат огромни суми на пари: Погледнете што прават со нивните умни глави

Овие 10 деца заработуваат огромна сума на пари. На нивни години, сите ние имавме само неколку обврски: да ја раскренеме собата, да напишеме домашна задача и да си играме. Погледнете […]

Занимливости

Македонците го работат од љубов, а во САД добро се цени: Тинејџер заработи 35 илјади долари за само четири дена

Дејвид Холстен (18) бил во посета на својата мајка во болница во Вашингтон, кога пријател му предложил во весник да објави оглас за давање услуги, односно за чистење снег. Тинејџерот […]

Сцена

Во прашање се многу пари: Еве колку Карлеуша зема за настап

Јелена Карлеуша е една од најпопуларните пејачки на овие простори, на која дефинитивно никој не може да остане рамнодушен. Во склад со тоа, таа и одлично заработува. Цената на нејзиниот […]