Ознака: заработка

Црна хроника

ФОТО: Македонец почина во Швајцарија под неразјаснети околности!

Наместо заработка за своето семејство надвор од својата татковина, трагично заврши судбината на 57 годишниот Н.Х. од струмичко кој годинава заминал на печалба во Швајцарија.Со надеж за подобра иднина за […]

Сцена

Заработуваат како луди! Ова се најплатените холивудски актерки!

Ѕвездата на трилогијата „Hunger Games“ се искачи на врвот на листата на најплатени актерки на денешнината, според магазинот „Forbes“.26-годишната Џенифер Лоренс, по втор пат последователно ја освојува оваа титула, со […]

Политички партии

Груевски: Над 60 милиони евра заработка во туризмот во првите четири месеци

Во првите четири месеци од оваа година заработката во туризмот е 60 милиони и 400 илјади евра, што е 4 отсто повеќе од истиот период лани. Во првите пет месеци […]

Сцена

Форбс ја објави листата за најплатени музичари за 2012 година

Магазинот Форбс објави листа од музичари од сите жанрови кои заработиле најмногу пари во периодот од мај 2011 до мај 2012 година.  На првото место на листата се најде раперот Др. Дре, […]