Ознака: заработка

Меѓународен фудбал

Бојадисуваше улици, а сега заработува 4,5 милиони евра годишно

Напаѓачот на Манчестер Сити, Габриел Жесус во 2014 година заработувал 4.000 евра годишно, а сега три години подоцна игра во еден од најбогатите клубови во светот.20 годишниот Габриел Жесус денес […]

Живот

Маж пронашол 95.000 долари кои неговата жена со години ги криела: Нејзината причина добро ќе ве насмее!

Стар брачен пар живеел заедно 50 години и никогаш не постоело никаков сомнеж дека едниот крие нешто од другиот.Но, работите биле малку поинакви. Имено, сопругата од својот маж барала никогаш […]

Црна хроника

ФОТО: Македонец почина во Швајцарија под неразјаснети околности!

Наместо заработка за своето семејство надвор од својата татковина, трагично заврши судбината на 57 годишниот Н.Х. од струмичко кој годинава заминал на печалба во Швајцарија.Со надеж за подобра иднина за […]

Сцена

Заработуваат како луди! Ова се најплатените холивудски актерки!

Ѕвездата на трилогијата „Hunger Games“ се искачи на врвот на листата на најплатени актерки на денешнината, според магазинот „Forbes“.26-годишната Џенифер Лоренс, по втор пат последователно ја освојува оваа титула, со […]

Политички партии

Груевски: Над 60 милиони евра заработка во туризмот во првите четири месеци

Во првите четири месеци од оваа година заработката во туризмот е 60 милиони и 400 илјади евра, што е 4 отсто повеќе од истиот период лани. Во првите пет месеци […]