Ознака: зара

Вести

Ќе се затвораат над 1200 продавници на Зара, Бершка, Масимо Дути

Ќе се затвораат над 1200 продавници на Зара, Бершка, Масимо Дути Групацијата „Индитекс“ поседува голем број на популарни брендови како што се „Бершка“, „Пул Енд Бер“ и „Масимо Дути“. Според […]

Занимливости

Затвор и забрана за влез во „Зара“ за девојка која постојано враќала облека

Tриесет и двегодишната Таниа М.А. од Сарагоса, Шпанија, доби доживотна забрана за влез во сите продавници на „Зара“ во шпанскиот регион Арагон. Младата Шпанка е осудена и на шест месеци […]

Сцена

До 1999 светот не знаеше како изгледа сопственикот на Зара: Бизнисменот „тежок“ 70 милјарди долари заплови со јахтата на Јадранот

Шпанецот Амансио Ортега (83), сопственик на модниот гигант Индиттекс чии брендови се: Зара, Бершка, Масимо Дути, Страдивариус, Ојшо и Пол & Беар, во петокот со сопругата Фолара Перез испловија кон […]

Сцена

Ќерката на сопственикот на „Зара“ се омажи во венчаница од „Валентино“

Mарта Ортега (34), ќерката на сопственикот на уличниот бренд „Зара“, Амансио Ортега, викендов се омажи за своето долгогодишно момче, Карлос Торета (35). Иако, многумина претпоставуваа дека за овој свечен настан […]

Живот

„Кога го напипкав, останав во шок,бев парализирана“: Жена купила фустан од Зара а во него пронашла сошиен…

Кајли Фиесел од Њујорк  се шокирала кога во  својот нов фустан  од Зара нашла сошиен глушец.Кајли  го  купила фустанот од Зара и  го платила 40 долари. Неколку  недели подоцна за […]

Мода

Зошто Зара е толку моќна?

Бизнис моделот на брза мода што го практикува популарната Зара, за конкурентите како JCPenney и Sears е невозможно да се следи, пишува Business Insider. Повеќе прочитајте на следниот линк. Бизнис […]