Ознака: засилен ветер

Вести

Променливо облачно време со засилен ветер, викендов сончево и топло време

Претпладне времето ќе биде променливо облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северен ветер (локално над 70км/ч). Утринската температура ќе се движи од 1 до 9 […]

Вести Македонија

Од утре попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Портокалово ниво на опасност од високи температури и УВ зрачење со вредност 9, ќе биде активирано денес на територијата на целава земја. Времето ќе биде сончево и многу топло со […]

Вести Македонија

Утре нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи утре времето ќе биде променливо облaчно и нестабилно, околу пладне и попладне со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма […]

Вести Македонија

Денес ветровито и посвежо со локален дожд

Во Македонија денес времето ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Поради југозападно струење на висина и транспорт на прашина […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно со локални врнежи и засилен ветер

Во Македонија денес времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи […]

Вести Македонија

Времето денес, променливо облачно со локални врнежи и засилен ветер

Во Македонија времето денес ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи […]

Вести Македонија

Толку од февруарската пролет-од утре дожд

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а на југоистокот повремено засилен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат-во […]

Вести

Променливо облачно време со засилен ветар

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до […]