Ознака: застрелан маж

Црна хроника

Пронајден педесетгодишен застрелан маж

Според првичните сознанија на Обвинителството во починатото лице кое беше пронајдено во саботата вечер во Демиркаписко е пукано со огнено оружје. Државното јавно обвинителство за МИА наведе дека се чека да се […]

Вести

Мистеријата се расветлува: Човекот кој беше пронајден мртов пред вратата на кумановскиот градоначалник му бил поранешен партнер?

Утринава пред влезот на зградата во која живее градоначалникот на Куманово се случи самоубиство, во кое животот си го одзема локлен бизнисмен кој се занимавал со градежништво.Според првичните и се […]

Вести

Идентификуван е застреланиот маж во Куманово

Утврден е идентитетот на лицето кое беше пронајдено со прострелна рана пред станот на градоначалникот на Куманово. Според информациите до кои дојде Прес 24, станува збор за К.Т. од Куманово […]