Ознака: застрелан

Црна хроника

Полицаец застрелан со пет куршуми во Велес

Во близина на велешката црква „Св. Спас“ денеска претпладне со огнено оружје бил повреден 46 годишен полицаец. Портпаролот на ЈЗУ Општа болница, доктор Тодор Јаковлевски за МИА изјавил дека полицаецот […]