Ознака: затајување данок

Сцена

Шакира обвинета за затајување данок

Шпански државен обвинител поднесе обвинение за затајување данок против колумбиската пејачка Шакира, изјави денеска портпаролот на државниот обвинител. Обвинителот наведува дека таа избегнала да плати повеќе од 14,5 милиони евра […]