Ознака: затворена

Вести

Коронавирусот ја затвори конфекцијата „Мода“ во Свети Николе

Корона вирусот затвори уште една фабрика во Свети Николе. До четврток нема да работи конфекцијата „Мода“. По спроведениот скрининг вирусот е откриен кај уште 19 работници. Утринава на работа беа […]

Вести

Болницата „Плодност“ од Битола ќе биде затворена 14 дена, поради доктор заразен со Ковид 19

Приватната гинеколошко-акушерска болница „Плодност“ во Битола, каде работи докторот заболен од коронавирус Христијан Трпчевски, ќе биде затворена во следните 14 дена, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. „Во однос на […]

Балкан

Србија привремено затвори 44 гранични премини поради коронавирусот, меѓу кои и кон Македонија

Поради појава на коронавирусот Србија привремено затвори 44 гранични премини за патен, железнички и речен сообраќај, кон Унгарија, Романија, Бугарија, Црна Гора, Хрватска,Македонија и Босна и Херцеговина, како и неколку […]

Македонија

Затворена една лента на автопатот Скопје-Велес

Заради изведување градежни активности на автопатот А1 од Скопје кон Велес, на делот помеѓу наплатна станица Сопот и Башино село, денес ќе се изведуваат градежни активности. Поради тоа од 10:00 до […]

Живот

Заради морбили затворено хируршкото одделение во болницата во Струга

Епидемијата на морбили не само што не стивнува туку почна и да ги затвора болниците во државава. Во хируршкото одделение во Општата болница Струга се заболени 16 насто од вработените, […]

Вести

Ајфеловата кула привремено затворена поради снег

Ајфеловата кула денеска е привремено затворена поради обемни врнежи снег, соопшти администрацијата на споменикот. Пристапот на туристи до Ајфеловата кула постојано се забранува во услови на лошо време. Локалните власти […]

Вести

Ајфеловата кула затворена поради силни ветрови

Поради силните ветрови од невремето наречено „Елеанор“ за посетителите е затворена Ајфеловата кула, објави компанијата задолжена за одржување на познатиот париски споменик.Западните и северните делови на Франција и парискиот регион […]