Ознака: Затворени

Живот

Германските фризери протестираат: Салоните затворени, а фудбалерите свежо потстрижени

Германските фризери протестираат поради тоа што германските фудбалери изгледаат сомнително добро потшишани за време на локдаунот. Националното здружение на фризери денеска објавило отворено писмо до претседателот на Фудбалскиот сојуз на […]

Балкан

Македонците може да заборават на одморот во Грција: Државата донесе нова одлука

Во овој момент не постојат препораки за отворање и за дополнителни земји, ако произлезе такво нешто одново ќе го разгледаме, рече портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас во однос на […]

Вести

Затворени седум локали во Скопје што не ја почитуваа мерката на Владата

Министерството за внатрешни работи-СВР Скопје во координација со Државниот пазарен инспекторат вчера попладне (15.03.2020) презеде мерки за затворање локали во северниот дел од Скопје што не ја почитуваат одлуката на […]

Вести

Шпанија ги затвори училиштата и универзитетите поради Ковид-19

Училиштата и универзитетите во регионот на Мадрид нема да бидат отворени две недели почнувајќи од среда, што е една од мерките за спречување на ширењето на новиот коронавирус. Тоа го […]

Балкан

Сите продавници и аптеки во северно Косово затворени 

Сите продавници во четирите општини во северно Косово, населени со мнозинско српско население, утрово останаа затворени. Во знак на протест поради таксата од 100 отсто на увозот на производи од […]