Ознака: затворен пат

Живот

Патот од Драчево кај пругата до село Лисиче затворен за сообраќај 

Од денеска ќе биде затворен за сообраќај патот од Драчево кај пругата до селото Лисиче, информира Автомото сојузот на Македонија. Прекинот е заради асфалтирање на патот, а активностите ќе траат […]

Македонија

Од вторник за сообраќај ќе биде затворен регионалниот пат Куманово – Опае

Од 18 до 21 јуни ќе биде затворен за сообраќај регионалниот пат Р2133, делница Куманово – Опае, информираат од АМСМ. На патот ќе се изведуваат асфалтерски работи поради што ќе […]