Ознака: затворен

Вести

Хонконгшкиот Дизниленд повторно затворен поради нови случаи на корона вирус

Хонконгшкиот забавен парк „Дизниленд“ соопшти во понеделникот дека ќе затвори привремено, поради новите загрижености за коронавирус во кинескиот автономен регион. Најавата доаѓа помалку од еден месец откако паркот беше отворен […]

Вести

Тетекс затворен на 10 февруари 2020 година

Оваа слика е од продавница на Тетекс. Од 10 февруари 2020 година, нема производство во најпознатиот волнарски комбинат АД „Тодор Циповски-Мерџан“ во Тетово, познат како „Тетекс“. По последната работна единица […]

Вести Македонија

Затворен за сообраќај патот преку Галичица

Патот што води преку планината Галичица од Царина до Трпеица од изутрината во шест часот е затворен за сообраќај поради одржување на трки со мотори, соопшти Автомотосојузот на Македонија.