Ознака: затворкса казна

Живот

Момчето ја претепало поради фотографија на Инстаграм: Богатиот татин син е пуштен веднаш од затвор

22 годишната Бразилка Мелиса Генц објави на својот Инстаграм профил фотографии што настанале штокако нејзиното момче, 25 годишниот Ерик Бретц дивјачки ја претепал откако на социјалната мрежа објавила фотографија на […]

Сцена

Шарапова седум години во затвор

Марија Шарапова се врати на терените по допинг-скандалот, но руската тенисерка сега се соочува со уште посериозни обвиненија во Индија, каде и се заканува затворска казна во времетраење од седум […]