Ознака: затвор во Шутка

Македонија

Есад Рахиќ e новиот директор на затворот во Шутка

На вчерашната владина седница Есад Рахиќ е назначен за директор на истражниот затвор во Шутка. Тој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски кој си поднесе оставка во февруари, по инцидентот […]