Ознака: заштитна опрема

Вести

На гласање задолжително носете заштитна маска

Гласањето на денешните предвремени парламентарни избори, и покрај актуелната пандемија на КОВИД-19, ќе биде безбедно за граѓаните кои ќе одлучат да одат во избирачките места и да гласаат. Ќе се […]

Вести

Жителите на Куманово, Прилеп и Тетово од денеска задолжително да носат маска, марама или шал на јавни места

Во Прилеп, Куманово и Тетово од денеска е задолжително носење маска, марама, шал или било што за да се покријат устата и носот. Целта за тоа, според донесената владина мерка, […]

Вести

На Кина итно и е потребна заштитна опрема

Кина има итна потреба од медицински маски, како и заштитни одела и очила, изјави денеска портпаролката на Министерството за надворешни работи Хуа Чунџинг. Таа информира дека некои земји, меѓу кои […]