Ознака: зајак

Вести

Авион бил принуден да слета откако удрил во орел и зајак

Авион бил принуден да слета откако удрил не само во орел, туку и во зајак и тоа недолго по полетувањето.Летот на компанијата Вирџин Австралија кој тргнал од Мелбурн кон Бризбејн […]