Ознака: зајечар

Балкан

Тага и непребол – 6 месеци без малиот ангел, кој ѕверски беше силуван и убиен

Владица Рајковиќ (28) од селото Вратарница, во близина на Зрењанин, кој на 9 јули ја силуваше, а потоа и уби 3,5 годишната Анѓела Стефановиќ, вратен е во затвор од набљудување […]

Балкан

Марија се наоѓа во тешка состојба: Претепаната девојка не знае дека мајка ѝ е мртва!

Марија Ранѓеловиќ, ќерка на трагично убиената Татјана Ранѓеловиќ, сѐ уште се наоѓа во тешка состојба и се наоѓа на интензивна нега.Претепана од страна на покојниот очув, на Марија ѝ била […]

Балкан

МОНСТРУМ: Ја фрлил сопругата од осми кат, а ќерката крвнички ја претепал!

Единствениот сведок на синоќешната трагедија која се случи во населбата Краљевица во Зајечар, кога Милен Миленовиќ (31) ја фрли од тераса на осмиот спрат својата невенчана сопруга Татјана Рангеловиќ (43), […]

Балкан

Четириесет дена од смртта на Анѓелина – мајката во очај: „Да можам очите ќе му ги ископам“

Анѓелина, ангелу мој невин, дојдовме да ти запалиме свеќи на твојот гроб, да ги го осветлиме патот до куќата, душо моја мачена. Никому зло не сме направиме, никому не должиме, […]

Балкан

ДЕВОЈКА КОЈА СЕ ДРУЖЕЛА СО МОНСТРУМОТ ја откри неговата најголема тајна!

Целиот регион го потресе веста дека изминатиов викенд младо момче прво силувало, па убило тригодишно девојче во Зајечар – Србија, а познаниците на убиецот Владица Рајковиќ (28), откриле за медиумите […]

Балкан

МОНСТРУМОТ ПОБАРАЛ ОД ЗАТВОР ДА ГИ ПОВИКААТ НЕГОВИОТ ТАТКО И БРАТ: Ќе се наежите зошто!

Убиецот Владица Рајковиќ (28) од село Вратарница во близина на Зајечар, кој ја убил сосетката со којашто живеел Драгана Стевановиќ (47), а потоа ја силувал и масакрирал тригодишната Анѓелина Стефановиќ, […]

Занимливости

Монструмот од Зајечар ПОМИНА НА ПОЛИГРАФ. Ова е причината!

Најмонструозните злосторства во светот, па и кај нас ги прават психопати. Тие имаат одлична самоконтрола врз емоциите.Затоа се и поопасни. Во нивниот случај полиграфот е немоќен. Тоа се покажа и […]

Балкан

Нова шокантна теорија: Монструмот од Зајечар ја убил и Јелена Крсмановиќ

Монструмот од Србија кој на ѕверски начин ја уби тригодишната Анѓелина Стефановиќ бил голем фан на пејачката на Гранд, Јелена Марјановиќ која во април беше убиена на сличен начин.Тоа што ги […]