Ознака: за викендот

Вести Македонија

Вонредна временска прогноза – повторно дожд за викендот

По денешната преодна стабилизација за петок и деновите од викендот УХМР најавува посвежо време со дожд кој на некои места ќе биде пороен. Утре и во сабота во попладневните часови ќе има појава […]

Вести Македонија

Од петок попладне нестабилно време со дожд и снег

Од петок попладне се очекува дестабилизација на времето. Во текот на викендот како и на почетокот на следната седмица максималните дневни температури на некои места ќе се искачат и над […]