Ознака: За заедничка Македонија

Вести

Протестот „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ продолжува и утре

Околу 15 илјади граѓани, поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија”,  денеска се собраа пред Владата и оттаму се упатија кон Собранието, каде што и заврши собирот. На собирот се пуштаа […]

Вести

Битолчани со порака – Паѓај неправдо пред лицето на Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денес одржа протестен марш и во Битола каде повторно беа истакнати барањата на граѓаните.Битолчани со развеани македонски знамиња порачаа дека нема да ја прифатат Тиранската […]

Вести

Битолчани со порака – Паѓај неправдо пред лицето на Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денес одржа протестен марш и во Битола каде повторно беа истакнати барањата на граѓаните.Битолчани со развеани македонски знамиња порачаа дека нема да ја прифатат Тиранската […]