Ознака: за „Империја“

Македонија

Врховен суд му го укина куќниот притвор на Мијалков

Врховниот суд информираше дека е донесено решение со кое му се укинува куќниот притвор на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков кој му беше одреден за случајот „Империја“. Мијалков, сепак, ќе […]