Ознака: за македонското членство

Свет

Трамп го испрати протоколот за македонското членство во НАТО за ратификација

Како што соопшти Белата куќа американскиот претседател Доналд Трамп го испрати за ратификација во Сенатот протоколот за присоединување на Северна Македонија во НАТО. Во писмото на Трамп до Сенатот се […]