Ознака: за несреќата

Црна хроника

Неисправни сопирачки и преголема брзина – главни причини за несреќата кај Ласкарци

Неисправните уреди за сопирање на автобусот и возењето над дозволената брзина се главните причини за несреќата кај Ласкарци, поради што ОЈО поведе постапка против седум лица, кои се приведени во […]

Македонија

За несреќата кај Ласкарци приведени шест лица

За случајот со автобуската несреќа која се случи на 13-ти февруари на автопатот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци, каде животот го загубија 15 лица, а 39 беа потешко и полесно повредени, полицијата […]