Ознака: за претседател

Македонија

Единствена Македонија до Мицковски: Еве ви кандидат за претседател со кој сплотени ќе го победиме злото наречено Зоран Заев

Единствена Македонија како дел од „МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА“ ја поздравува и целосно ја подржува кандидатурата на д-р Филип Петровски за Претседател на Р. Македонија што ќе се избере како кандидат на […]

Македонија

Четири кандидати за Претседател од ВМРО-ДПМНЕ

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека имињата на сите кандидати ќе ги објават на 5 февруари. До тогаш се очекува да заврши целата процедура околу верификација на пристигнатите кандидатури, а партиската конвенција […]

Македонија

До Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ- кој е новиот кандидат за Претседател на Република Македонија?

До Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за кандидирање кандидат за Претседател на Република Македонија Согласно јавниот повик на мојата партија ВМРО-ДПМНЕ и условите кои на тој повик беа истакнати како потребни за […]

Македонија

“Македонија – Блокира„ денес ќе поднесе кандидатура за кандидат за претседател на Република Македонија

“Македонија – Блокира„ денес, четврток, 31 јануари 2019 во 17:30 часот во архивата на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кандидатура за кандидат за претседател на Република Македонија до Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Македонија

Спасовски: Успесите доаѓаат кога има тим, оваа Влада има тим и визија

Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи, за кој веќе се зборува дека е еден од можните  кандидати за претседател на Република Македонија, не дава конкретен одговор дали воопшто ќе се […]

Балкан Вести

Зекири кандидат на власта за консензуален претседател, објавуваат албански медиуми

Поранешниот новинар и потпретседател на СДСМ , Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател на Македонија, објавуваат албанските медиуми. Зекири во март ќе наполни 40 години со што ќе […]

Македонија

Премиерот Заев нема да се кандидира за претседател

Одговарајќи на новинарско прашање премиерот на Република Македонија, Зоран Заев кажа дека нема намера да се кандидира за претседател на Р. Македонија. „Не, не би прифатил. Мислам дека треба да […]