Ознака: за приведување

Балкан

Министерство за правда на Србија нема информации за приведување на Палевски

Министерство за правда на Србија нема информации за приведување на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо иако голем број од македонските медиуми денес објавија дека тој вчера на аеродром бил приведен […]

Македонија

Во тек е операција за приведување на други лица покрај Јанева

Покрај приведувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева, ТВ “Телма“ пренесува дека во тек е операција за приведување на други лица. -Дознаваме и дека во тек е операција за приведување на […]