Ознака: за “Рекет“

Вести Македонија

Лила Филиповска на распит за “Рекет“

Водителката Лила Филиповска, која му правела друштво на нејзиниот долгогодишен пријател Бојан Јовановски – Боки 13, кога на 15 јули сакаше да ја напушти државата со полна торба пари, утрово […]

Македонија

Остра изјава на Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја срушат Владата (ВИДЕО)

Во првата изјава по враќањето од одмор коментирајќи ја аферата “Рекет“ премиерот Зоран Заев вчера по приемот за годишнатата од Рамковниот договор изјави дека нема да дозволи некој да го инволвира […]

Балкан

Вучиќ: ќе има уште изненадувања, а сега верувам дека Зоран Заев го разбира она што му го зборував

На претседателот на Србија, Александар Вучиќ кој вчера се обратил во јавноста од зградата на Генералниот секретаријат покрај политичките прашања кои му биле поставени за ситуацијата во државата тој од […]

Македонија

Дурловски: Во сапуницата “Рекет“ ме возбудува што “Ла Верита“ не не нарекува Северна

Италијанскиот весник го користи вистинското име на мојата татковина, напиша оперскиот пејач Игор Дурловски за случајот “Рекет“ и објавените снимки. – Во целава саупница најмногу ме возбудува фактот што италијанскиот […]

Македонија

Дорис Пак “растргната“ по твитот за молчењето во Брисел за “Рекет“

Поранешната европратеничка Дорис Пак е затрупана од реакции од македонски твитерџии по чудењето на Германката, која сега е претседателка на Асоцијацијата на жени при Европска народна партија, за молчењето во […]

Македонија

Тасевски: Ова ни Буфон не може да го одбрани, а не па јадницине околу Заев

За случувањата околу “Рекет“, по објавувањето на видео од моментот кога Зоран Милески и Бојан Јовановски ги изнесуваат парите за поткуп од домот на Орце Камчев со свој коментар се […]

Македонија

Русковска: Заев прв не извести за “Рекет“

Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани, вели шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска. -Премиерот […]