Ознака: за три дена

Македонија

Алармантно: За три дена три бебиња починаа од морбили

Морбилите ја зедоа и третата жртва, згасна уште еден тукушто започнат живот. Дали состојбата е алармантна – НЕ, повеќе е од алармантна. Министерството за здравство ја извести јавноста дека вчера […]