Ознака: згрижувачки семејства

Македонија

Децата од Домот „11 Октомври“ згрижени во мали групни домови и згрижувачки семејства

Во Домот за деца без родители „11 Октомври“ во Скопје нема ниту едно дете. Веќе неколку дена сите се сместени во четири мали групни домови и згрижувачки семејства. Министерката за […]

Живот

Оваа четворка секојдневно во училиште доаѓале искинати и гладни: Кога еден ден не се појавиле, наставничката дознала СТРАШНА ВИСТИНА

Животот на четворката Бјанка, Медисон, Тифани и Парис делувал совршено. Живееле во една од најбогатите населби на светот. Но не било се така совршено како што изгледа. Нивните родители биле […]

Вести

Владата продолжува со поддршката на згрижувачките семејства

Владата ќе продолжи да ја поддржува работата на згрижувачките семејства, нагласи министерот за труд и социјална политика Диме Спасов во одговор на новинарско прашање.Тој го честита Денот на згрижувачките семејства […]