Ознака: згрутчување на крв

Живот

Згрутчување на крвта може да биде фатално

Човечкото тело го запира крварењето со згрутчување на крвта. Меѓутоа, крвните згрутчувања можат да се појават кога не би требало, да предизвикаат мозочен удар, срцев удар или други серозни медицински […]

Вести

Дали нешто не е во ред со Хилари Клинтон: Бизарно однесување и нападите кренаа дебата за нејзиното здравје

Како што  претседателската кампања влегува во финална фаза, љубопитни  прашања се појавија во врска со здравствената состојба на Хилари Клинтон.Бизарното и  непредвидливо  однесување Хилари  за време на кампањата (кулминирајќи со […]