Ознака: Здравко Савески

Вести

Савески: СДСМ постави европски рекорд на малку сработено во првите 100 дена

Членот на Президиумот на Левица професорот Здравко Савески на својот фејсбук профил го изрази своето незадоволство од реализираното на Владата на Заев во текот на 100 дена.-Си поминаа првите 100 […]

Вести

Одложено е судењето за осомничените кои ја демолираа канцеларијата на Ѓорге Иванов

Судењето против членовите на Левица, Здравко Савески и Владимир Куновски повторно одложено. Судот сѐ уште ги нема добиено останатите 11 предмети за сите лица осомничени за демолирање на канцеларијата на […]

Вести

ВИДЕО: „Левица“ разочарани од СДСМ

Постигнатиот договор ги изневери барањата и принципите на протестното движење, на најголемиот дел од сите оние граѓани кои масовно и секојдневно излегуваа на улиците изминатите 3 месеци.Ваков е ставот на […]

Вести

Васко Ефтов „Во Центар“ открива: Хулиганите кои насилно протестираат платени и со германски пари

Во последната емисија ,,Во Центар” на Канал 5, на новинарот и политички аналитичар Васко Ефтов гостин беше Здравко Савески, еден од основачите на движењата ,,Солидарност” и ,,Ленка” кои заедно со […]