Ознака: здравствени придобивки

Здравје

Здравствени придобивки на ананасот, заради кои треба почесто да јадете

Има многу витамини и минерали, помага за здравјето, за слабеење и освежување во топлите денови – време е да почнете почесто да јадете ананас. Ананасот е овошје богато со витамини, […]

Живот

Жените кои имаат поголем задник имаат големи здравствени придобивки

Според истражувачите, жените кои имаат поголем задник имаат низа здравствени предности за разлика од останатите. Едно ново истражување покажало дека жените со изразен и поголем задник се поотпорни на хронични […]

Живот

За да се чувствувате подобро конзумирајте повеќе круши!

Сочни и слатки какви што се, крушите со својата мека и помалку зрнеста текстура и бело-кремава срцевина во минатото биле наречени дар од боговите.Постојат илјадници видови од ова овошје и […]

Живот

Кои се здравствените придобивки од марихуаната

Постојат околу 100 проверени истражувања кои докажуваат дека состојките на канабисот, особено канабидиолот (ЦБД), можат да го отстранат ракот, но оваа билка и понатаму е забранета во многу држави. Таа е на иста […]