Ознака: здравство

Вести Црна хроника

Се огласија со соопштение соседите на заразената директорка

Се огласија со соопштение соседите на заразената директорка попладнево. Голема загриженост владее во Скопје во деловите на градот каде што таа се грижела и сметаме дека ова соопштение е на […]

Вести

Шефот на ДПМНЕ од Куманово Петрушевски објави дека директорката на кумановската болница била во критичните делови од Италија?!

Шефот на ДПМНЕ од Куманово Петрушевски објави дека директорката на кумановската болница била во критичните делови од Италија?! Исто така во Фејсбук статус тој побара разрешување на истата од страна […]

Вести

Иран ослободи околу 70000 затвореници поради КОРОНАвирусот

Иранските власти соопштија дена пуштаат на слобода околу 70.000 затвореници заради епидемијата од новиот коронавирус. – Ослободувањето на затвореници ќе продолжи доколку тоа не создаде проблеми во јавноста, изјави портпаролот […]

Вести

Бегалецот од болницата во Штип нема коронавирус! И нема нови случаи на зараза

Триесет и шест годишниот виничанец и неговата партнерка со хрватско државјанство, кои вчера доцна попладнето избегаа од штипското Инфективно одделение додека се вршела анализа дали мажот има позитивен или негативен […]

Меѓународен фудбал

БИЗАРНО: Избркаа тренер поради сомневање дека има коронавирус!

Хонвед, унгарски фудбалки клуб, презеле решителни мерки за да ги заштитат играчите и раководството со тоа што се разделелиле до тренерот Џузепе Санино. Причината не биле лошите негови резултати, туку […]

Вести

ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА!- НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА

Сител екслузивно дознава дека македонска државјанка која неодамна се вратила од Италија и која утринава поради симптоми на грип побара помош на Инфективната клиника е позитивна на корона вирус. -Неофицијално […]

Вести Видео

Видеографик за ширењето на КОРОНА ВИРУСОТ. Бројките делуваат застрашувачки

Видеографик за статиските со КОРОНА ВИРУСОТ. Бројките делуваат застрашувачки Ако се погледне како се шири вирусот низ деновите и колкава смртност предизвикува тогаш е јасна паниката која се шири низ […]

Вести

Можен случај вечерва кај патничка вратена од Милано!? Нема КОРОНА, потврдија резултатите!!

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, ноќеска се врши тестирање на корона вирус кај патничка која пристигнала со вчерашниот попладневен лет од Милано во Скопје. Резултатите […]