Ознака: здрав живот

Нега и убавина

Што редовното вежбање му прави на вашето тело и здравје?

Дали знаете што редовното вежбање му прави на вашето тело, здравје и ум? Користа од редовната физичка активност е многу поголема отколку што мислите. Кога би можеле научниците да направат […]

Most beautiful girls

Ваква трансформација не сте виделе! Погледнете го десетгодишниот предизвик кај Александра

Ваква трансформација не сте виделе! Погледнете го десетгодишниот предизвик кај Александра Наумовска. Имено, деновиве по интернетов кружи овој предизвик и многумина се вклучија постирајки свои слики од пред десет години […]

Сцена

Сака да изгледа како некогаш: Пејачката станува во 4:30 часот наутро за да вежба

Некогашната членка на групата “Spice Girls” ја открила тајната на својата беспрекорна линија. Таа вредно работи, како во кујната така и во теретаната, за да ја одржи сензационалната линија во […]

Живот

ЗАШТО НЕ НИ ОДИ ВО ЖИВОТОТ: Овие работи Библијата ги забранува, а ние постојано ГИ ПРАВИМЕ

Никој не е совршен и сите ние грешиме, но ако СЕ ПОКАЕМЕ И ЗАМОЛИМЕ ЗА ПРОШКА таа ќе ни биде дадена, вели верата. Секој има некои свои верувања, Библијата конкретно […]